Zespół Motorbreath powstał w Legionowie k/Warszawy w 1990 roku z inicjatywy trzech wówczas licealistów: Marcina "Górala" Góralskiego (perkusja), Marka Grzymkowskiego (gitara) i Marcina Golańskiego (gitara), z czego dwóch pierwszych tworzy po dziś dzień trzon kapeli.

    Przez pierwsze dwa lata istnienia zespołu, wokalnie udzielał się "Chudy", funkcję basisty objął Filip Guntzel, po jakimś czasie zastąpił go Bart "Minimalny" Jezierski. Po roku istnienia zespołu miejsce gitarzysty Marcina Golańskiego zajął Radek Chyliński, a z czasem obowiązki basisty i wokalisty w jednej osobie przejął Bart "Struty" Strutyński.     Obecny skład zespołu istnieje od 1992 roku.

    Nasza muzyka ewoluowała od thrash/death metalu przez hard rockowe granie do obecnej postaci, czyli heavy/thrash metalu. Sami piszemy utwory, ale zdarza się, że wykonujemy covery zespołów, które cos dla nas znaczą.

    Działalność koncertową prowadzimy od początku istnienia zespołu. Bierzemy udział w wielu przeglądach,festiwalach i innych imprezach metalowych, które odbywają się na terenie całej Polski. Występowaliśmy min. na RAISE YOUR FEST , DRAGON METAL FEST , METAL INVASION, AROUND THE ROCK, ROCK PIĄTEK. W 2003 r. byliśmy pomysłodawcami i organizatorami cyklu koncertów TRUE METAL SHOW. Zaprzyjaźniliśmy się z wieloma polskimi metalowymi kapelami, z którymi cały czas utrzymujemy kontakt. Niewątpliwym zaszczytem dla nas był wspólny koncert z TSA w warszawskiej Proximie oraz z Grzegorzem Kupczykiem i CETI w klubie Ucho w Gdyni.

    Nasza "twórczość" została doceniona m.in. podczas festiwalu Stacja Woodstock 2001 w Krakowie (wyróżnienie portalu rockmetal.pl i szefa klubu Stacja Woodstock), w Łodzi w Klubie Stereokrogs podczas Festiwalu Muzyki Niemechanicznej (zajęliśmy III miejsce).

    W swoim dorobku posiadamy cztery płyty demo (choć "przyznajemy" się do trzech) oraz wydany nakładem Apocalypse Production split kasetowy. Materiał zawarty na ostatnich dwóch demach, czyli „Voice From Nowhere” i „Following The Fear” (nagrane w DBX Studio w latach 2001-2002) został bardzo pozytywnie przyjęty przez środowisko naszych fanów, jak również przez krytyków. Wielokrotnie był recenzowany w serwisach internetowych i magazynach muzycznych poświęconych muzyce metalowej.

We wrześniu 2006, w warszawskim SERAKOS STUDIO, został zarejestrowany nowy materiał. "FUNERAL SHOW" jest pierwszym, po czterech demach, pełnometrażowym krążkiem, na którym znajduje się 10 premierowych kompozycji.


Biografia dla wytrwałych